بروزرسانی: 09-12-1401
نوع پروفیلارتفاعضخامت (mm)قیمت امروز
پروفیل زد (z) 18 فولاد مبارکه182تماس بگیرید
پروفیل زد (z) 18 فولاد مبارکه182.542,661
پروفیل زد (z) 20 فولاد مبارکه202.5تماس بگیرید
پروفیل زد (z) 22 فولاد مبارکه222.5تماس بگیرید
پروفیل زد (z) 18 فولاد مبارکه18342,661
پروفیل زد (z) 20 فولاد مبارکه203تماس بگیرید
پروفیل زد (z) 22 فولاد مبارکه223تماس بگیرید

سفارش پروفیل Z

در هنگام سفارش پروفیل زد، در صورتی که Z مورد استفاده شما نیاز به پانچ دارد، می بایست نقشه پرلین را برای ما ارسال کنید تا مطابق نقشه سوراخ های مد نظر روی بدنه پرلین بصورت پانچ ایجاد شود. لازم به ذکر است که این فرایند بصورت کاملا اتوماتیک صورت گرفته و به همین دلیل سفارش مشتریان در مدت زمان کوتاهی آماده و ارسال می شود.

فرم ثبت سفارش آنلاین

از طریق فرم می توانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید. لطفا حتی المقدور اطلاعات خواسته شده را با دقت درون فرم وارد نمایید و روی دکمه ثبت سفارش بزنید.

کارشناس فروش پروفیل آهن در سایت آهن باکس، پس از دریافت سفارش جنابعالی و بررسی موارد خواسته شده، در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهد گرفت.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پرلین Z

همانگونه که می دانید پروفیل زد از یکی از ۳ ورق فولاد مبارکه اصفهان، ورق فولاد اهواز و یا ورق گیلان تولید می شود. با توجه به این موضوع می توان گفت که قیمت ورق آهن در بازار از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروفیل زد (پرلین Z) می باشد.

اگر بخواهیم کمی وارد جزئیات بیشتری شویم، باید به نرخ مواد اولیه مورد استفاده در تولید ورق سیاه و همچنین نرخ جهانی سنگ آهن در بورس بین المللی کالا اشاره نمود. البته نمی توان از تاثیر مستقیم نرخ ارز (دلار و یورو) نیز غافل بود.

در کنار تمامی موارد مذکور باید خاطر نشان نمود که قیمت تمام شده پروفیل زد با احتساب هزینه های تولید در نظر گرفته می شود. هزینه های انرژی، نیروی انسانی و همچنین هزینه تولید توسط خطوط رول فرمینگ در زمره هزینه های تولید هستند.

گران ترین پروفیل زد

به دلیل کیفیت بالای ورق سیاه تولید شده در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، پروفیل Z تولیدی توسط این ورق گران ترین پروفیل زد موجود در بازار آهن به شمار می رود. ورق سیاه مبارکه از نظر ضخامت دارای یکنواختی بوده و ظاهر تمیز و یکدستی دارد.

ارزان ترین پروفیل زد

بر خلاف ورق سیاه فولاد مبارکه، ورق کارخانه های گیلان و اهواز از نظر ضخامت سطح مقطع، دارای یکنواختی نبوده و از نظر ظاهر شاهد لکه هایی روی ورق هستیم که این موضوع باعث شده پروفیل زد اهواز و گیلان بعنوان ارزان ترین پروفیل Z شناخته شوند.

خدمات مرتبط با پروفیل Z

  • از آنجا که پروفیل زد در زمان استفاده و بکارگیری در سوله ها و سقف های شیب دار، نیازمند اتصال به سازه را دارد، جهت اتصال می بایست بوسیله پانچ نمودن نقاطی مشخص، سوراخ های مورد نظر را ایجاد نمود که این مورد بر اساس نقشه ارسالی مشتری انجام می پذیرد.
  • برخی مواقع پرلین زد در معرض دید بوده و زیبایی ظاهری آن برای سازنده سازه اهمیت دارد. به همین دلیل در مواردی خاص نیاز به رنگ آمیزی پرلین زد می باشد. رنگ به سفارش مشتری قابل اجرا بوده و روش رنگ آمیزی، کوره ای است.
  • همانگونه که می دانید، آهن آلات در معرض رطوبت و عوامل موثر بر خوردگی فلزات دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند. به منظور جلوگیری از خوردگی و کنترل این فرایند، از پوشش ضد خوردگی زینک فلیک (داکرومات) بهره گرفته می شود.

پانچ و سوراخکاری

طبق نقشه ارسالی مشتری، نقاطی که نیاز به ایجاد سوراخ دارد بوسیله دستگاه پانچ که روی دستگاه تعبیه شده، همزمان با تولید زد، پانچ می شود.

رنگ آمیزی

مصرف کنندگانی که نیاز به پروفیل زد رنگی دارند، می توانند در زمان سفارش، رنگ مد نظرشان را اعلام نمایند. ما به روش کوره‌ای پروفیل Z را رنگ آمیزی می کنیم.

پوشش ضد خوردگی

خریداران محترم می توانند در زمان ثبت سفارش درخواست اعمال پوشش ضد خوردگی خود را اعلام نمایند تا پوشش زینک فلیک روی Z اعمال شود.

جدول وزن پرلین زد

در جدول زیر مشخصات کامل انواع پروفیل زد درج شده. سایز این محصول معمولا به ارتفاع آن اشاره و ضخامت محصول به ورق آهنی که در تولید زد از آن استفاده شده. همچنین در قالب یک تصویر می توانید فرمول محاسبه وزن پروفیل Z را مشاهده و در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

فرمول محاسبه وزن پروفیل زد

شماره پروفیلضخامتوزن یک متر طول (kg)
Z-16 (زد)ورق 2.04.852
ورق 2.56.025
ورق 3.07.208
Z-18 (زد)ورق 2.05.180
ورق 2.56.454
ورق 3.07.722
Z-20 (زد)ورق 2.05.475
ورق 2.56.805
ورق 3.08.143
ورق 3.59.473
Z-22 (زد)ورق 2.05.788
ورق 2.57.195
ورق 3.08.612
ورق 3.510.019

کارخانه های زیادی در ایران مشغول به تولید پروفیل زد هستند. شاهین فلز سپاهان از قدیمی ترین تولید کنندگان زد در ایران بحساب می آید.

بزرگترین مصرف کنندگان پروفیل زد، سوله سازان هستند. با این حال این محصول در انواع سازه که دارای سقف شیب دار یا شیروانی است مورد استفاده قرار می گیرد.

 

پروفیل زد عمدتا از ورق سیاه به تولید می رسد. اما در مواردی که قرار است از محصول در منطق مرطوب استفاده شود، از ورق گالوانیزه نیز در تولید آن استفاده می کنند.