کارخانه ذوب آهن اردبیل

از جمله بزرگ ترین واحدهای صنعتی استان اردبیل کارخانه ذوب آهن اردبیل است، که در حال حاضر در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در حال فعالیت است. میزان تولیدات سالانه میلگرد آجدار این کارخانه 400 هزار تن و تسمه و نبشی آن 300 هزار تن می باشد. برای آشنایی بیشتر با این کارخانه و محصولات تولیدی آن، خرید و استعلام قیمت میلگرد ذوب آهن اردبیل از شما دعوت می کنیم تا پایان در این مقاله از آهن باکس همراه ما باشید.

معرفی کارخانه ذوب آهن اردبیل

کارخانه ذوب آهن اردبیل؛ امروزه در کشور ما یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین کارخانه های تولید فولاد و آهن آلات به حساب می آید و تمامی تولیدات این کارخانه از سطح کیفی بالایی برخوردار هستند.

وجود آزمایشگاه های مدرن و پیشرفته از دیگر تجهیزاتی است که باعث بالا رفتن سطح کیفی تولیدات می شود. در کارخانه ذوب آهن اردبیل از زمان تولید تا زمان تحویل، آزمایش های متعددی روی آهن آلات تولیدی جهت اطمینان از سطح کیفی انجام می شود تا در صورت ایجاد مشکل، مجددا محصول تولیدی را وارد چرخه تولید نمایند. در نتیجه از ورود کالاهای معیوب به بازار جلوگیری می کنند.

تاریخچه ذوب آهن اردبیل

 شرکت ذوب آهن اردبیل در سال ۱۳۸۴ با مدیریت تقی بهرامی به منظور افزایش تولید آهن در استان اردبیل کلنگ زنی شد. این کارخانه در زمینی حدود ۵۲ هکتار بهره برداری و پس از نصب خطوط لازم و تجهیزات مورد نیاز برای شروع فراهم گردید. پس از افتتاح این کارخانه با وجود کارخانه های دولتی و خصوصی دیگر، سالانه چیزی حدود ۴ میلیون تن تولیدات فولاد و آهن آلات افزایش یافت.

طبق تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان این بخش، ممکن است در آینده میزان تولیدات این کارخانه نیز رو به افزایش باشد. در این کارخانه چیزی حدود ۳۰۰ نفر 24 ساعته در حال فعالیت هستند. مرکز اصلی کارخانه ذوب آهن اردبیل در شهر نمین استان اردبیل قرار دارد.  ذوب آهن اردبیل یک شرکت تولیدی صنعتی است که هدف اصلی آن تولید میلگردهای آج دار و ساده می باشد. در حال حاضر  ظرفیت تولید این شرکت چیزی ۳۰۰ هزار تن است.

در حال حاضر به دلیل محصولات با کیفیتی که کارخانه ذوب آهن اردبیل تولید می کند، پس از رفع نیازهای داخلی مقداری از آن ها به کشورهای مختلفی از جمله عراق صادر می شود. کارخانه ذوب آهن اردبیل علاوه بر تولیداتی که دارد، موجب اشتغال زایی افراد بومی و صنعتگران با تجربه نیز می شود.

در حال حاضر به دلیل منفعت اقتصادی زیادی که این کارخانه دارد مهم ترین برنامه استان اردبیل، حفظ و بقای این مجموعه است. این مجموعه نه تنها باعث رفع نیازهای داخلی می شود، بلکه به دلیل دا‌شتن جنبه صادراتی در رونق اقتصادی از نقش فراوانی برخوردار است.

محصولات تولیدی مجتمع ذوب اردبیل

مهم ترین و اصلی ترین مزیت کارخانه ذوب آهن اردبیل، تولید فولادهای با کیفیت و مقاوم است. در این کارخانه برای تولید انواع مقاطع فولادی از شمش های فولادی Sp5 با ابعاد ۱۲۰ در ۱۲۰ تا ۱۵۰ در ۱۵۰ به کار برده می شود.

محصولات تولیدی مجتمع ذوب اردبیل عبارتند از:

  • میلگرد آج دار
  • شمش فولادی
  • ناودانی
  • نبشی
  • تیر آهن
  • میلگرد ساده

این موارد تحت استانداردهای مختلفی تولید می شوند.

قیمت میلگرد ذوب آهن اردبیل

کارخانه ذوب آهن اردبیل چیزی حدود ۱۸ سال است که در کشور ما به بهره برداری رسیده است. در سال های اولیه این کارخانه قادر بود ۳۰۰۰۰۰۰ تن انواع آهن آلات تولید نماید. عمده تولیدات این کارخانه شامل انواع میلگردهای آج دار و ساده بر می شود که در دو گرید A2 و A3 هستند.

مهم ترین طرح توسعه طلبی که در این کارخانه ممکن بود، راه اندازی طرح ریخته گری با ۵۰۰ تن در سال بود. به همین خاطر در سال 96 این کارخانه دو هزار تن شمش خریداری و جهت ریخته گری وارد کارخانه کرد. با توجه به این که ظرفیت تولید این کارخانه بالا بود، عمل ریخته گری نیز صورت گرفت و سالانه ۵۰۰ تن میلگرد تولید و وارد بازار شد. رقمی که از این بابت به دست می آید یک رقم قابل توجه است و می تواند باعث بهبود و رونق چرخه تولید شود.

سخن نهایی

یکی از کاربردی ترین وسیله هایی که امروزه در زندگی ما نقش بسیار زیادی دارد، فولاد یا آهن آلات است که در کارخانه های مختلفی تولید می گردد. کارخانه ذوب آهن اردبیل یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین این مراکز است که دست به تولید فولاد و آهن آلات زده است. تاریخچه بهره برداری این کارخانه به سال ۱۳۸۴ باز می گردد. این کارخانه سالانه حجم بسیار زیادی فولاد جهت تامین نیازهای داخلی و خارجی تولید می کند. جهت ثبت سفارش و خرید میلگرد ذوب آهن اردبیل می توانید با کارشناسان ما در مجموعه آهن باکس تماس حاصل فرمایید.