کارخانه فولاد سیادن ابهر

شرکت فولاد سیادن ابهردر سال ۱۳۸۵ با استاندارد ملی ۳۱۳۲ تولیدات خود را شروع کرد. این شرکت جزو تولیدکنندگان برتر استان زنجان است که در ۷ کیلومتری جاده تاکستان قرار دارد. بسیاری از پروژه های ساختمان سازی در منطقه زنجان و قزوین از میلگردهای ابهر برای ساخت و ساز خود استفاده می کنند.

این کارخانه، خط تولید میلگردهای آجدار گرید A2 وA3 در سایزهای ۱۰ تا ۲۲ را در اختیار گرفته است. مساحت این شرکت ۲۴ هزار متر مربع است که ساختمان های اداری، خط تولید و انبار نگه داشتن محصولات تولیدی را نیز شامل می شود.

محصولات فولاد سیادن ابهر

 در سال ۱۳۷۱ شرکت فولاد سیادن ابهر پروانه علامت استاندارد را کسب و مجوزهای لازم برای تولید میلگرد آجدار را دریافت کرد، پس از آن فعالیت های خود را آغاز نمود. میلگردهای آجدار این شرکت از نوع موازی و جناغی است. بیشتر محصولات و تولیدات این شرکت در بورس کالا به صورت تجاری عرضه می شود.

شمش بیلت یا شمشال از جمله محصولات این شرکت است که نسبت به شمش فولادی طول بیشتری دارد. این شمش بیشتر به منظور تولید میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد. میلگردهای آجدار گرید A2 و A3 در سایزهای ۸ تا ۲۳ میلی متر هم جزو دیگر محصولات تولیدی این شرکت است.

میلگرد A2 فولاد ابهر

یکی از اصلی ترین کاربردهای این محصول در ساختمان سازی است. اگر بخواهیم به میلگرد شکل بدهیم، این میلگرد نسبت به گزینه های بالاتر ایده آل تر است. همچنین امکان جوش کاری روی این میلگردها نیز وجود دارد، اما برای احتیاط بیشتر بهتر است که از این کار خودداری کنند.

 مخصوصاً در نقاطی که مسئله حیات انسان مانند ساختمان سازی در میان باشد. همچنین از این میلگرد برای ستون ها، تیرها، تیرچه های بتنی، خاموت و مش بندی در ساختمان ها استفاده می شود.

میلگرد A3  فولاد ابهر

 این میلگرد نسبت به میلگرد A3 شکننده تر است، به همین دلیل و برای ساختمان سازی ایده آل نیست. جوشکاری روی این میلگردها اکیداً ممنوع است. از کاربردی ترین کاربردهای این فلز  می توان به استفاده از آن در دیوارهای برشی، بتن ریزی ها، پی ها، آرماتور بندی ستون ها، فونداسیون در سازه ها و به طور کلی در ساختمان سازی استفاده کرد.

بیلت فولادی سیادن ابهر

بیلت فولادی نیز یکی دیگر از محصولات شرکت سیادن ابهر است که به آن شمش نیز گفته می شود. کارخانه فولاد سیادن ابهر این محصول را با بالاترین متریال کیفی به بازار عرضه می کند. این محصول از جمله محبوب ترین تولیدات فراورده های نورد میانی فولاد است.

 بیلت فولادی این شرکت دارای سطح مقطع دایره و مربع شکلی است. ابتدا اسلب و بلوم با استفاده از شمش های فولادی بیلت ساخته می شوند و بعد از بیلت برای توسعه ساخت مفتول، از میلگرد و تسمه استفاده گرفته می شود.

میلگرد ۵.۵ ساده کلاف ابهر

 از دیگر محصولات کارخانه فولاد سیادن ابهر، میلگرد ساده کلاف ابهر است. این میلگرد جزو میلگردهای نرم محسوب می ‌شود. همین خاصیت نرم بودن باعث می شود که خم کردن و برش زدن میلگرد راحت تر انجام شود. از لحاظ شکل ظاهری میلگرد کلاف کاملا ساده است که باعث می شود تا از این میلگرد برای دور پیچ استفاده شود.

در ساختمان سازی از میلگرد ۵.۵ ساده کلاف ابهر برای سقف تیرچه بلوک استفاده می شود. کلاف میلگرد ساده در سایزهای ۵.۵، ۶.۵، ۸، ۱۰ و ۱۲ تولید می شود. کاربرد اصلی این میلگرد در تولید میخ، پیچ و مهره و تولید بعضی از اتصالات است. همچنین در مقایسه با سایر میلگردها این میلگرد ساده، مقاومت کششی بسیار پایین تری دارد.

افتخارات کارخانه فولاد سیادن ابهر

این کشور به عنوان محبوب ‌ترین کار آفرین استان زنجان در سال ۱۳۹۰ در واحد معدن و صنعت برگزیده شد. تناسب میان قیمت و کیفیت میلگردهای این شرکت نسبت به رقبا باعث شده که فروش و تقاضای این محصولات افزایش یابد.

 از جمله محصولات اصلی این شرکت میلگرد فولادی است که قابلیت تولید ۲۸۸ هزار تن در سال را دارد. در صورتی که ما از تجارت های این چنینی حمایت کنیم، باعث می شود تا این شرکت ها در بخش هلدینگ و صادرات نیز موفق و حضور پر رنگی را در میان کشورهای همسایه داشته باشد.

پر فروش ترین محصول کارخانه سیادن ابهر

میلگرد ۱۸ سیادن ابهر گرید A۳ در شاخه های ۱۲ متری پرفروش ترین محصول این کارخانه است/ این میلگرد دارای کاربردهای زیادی در ساختمان سازی است، که از آن برای مقاوم سازی زیرساز بتنی استفاده می شود. البته دقت داشته باشید که میلگردهای گرید A۳ برای جوشکاری اصلا  نباید مورد استفاده قرار گیرد.

وزن میلگرد ۱۸ ابهر برابر با ۲۳.۵ کیلوگرم برای هر شاخه ۱۲ متری است. به طور کلی قیمت میلگرد ابهر برای فعالانی که در عرصه ساختمان کار می‌ کنند، بسیار حائز اهمیت است و به صورت دائم آن را مورد بررسی قرار می دهند. عوامل مختلفی در تعیین قیمت میلگرد ابهر وجود دارند، از جمله می توانیم به نوسانات بازار ارز و هیجانات بازار داخلی اشاره کنیم.

سخن پایانی

کارخانه فولاد سیادن ابهر به عنوان یک شرکت تولیدکننده میلگردها آجدار گرید A۲ وA۳ است. بهترین محصولات این کارخانه در بورس کالا به شکل تجاری عرضه می شود.

کیفیت میلگردهای این شرکت در کنار قیمت مناسب آن ها، باعث شده است تا این شرکت فروش و تقاضای زیادی بین سایر کارخانه ها داشته باشد. به همین علت است که در ایران به عنوان یک مرجع محبوب تولید میلگرد شناخته می شود. میلگرد سیادن ابهر را می‌توانید با علامت اختصاری kfa به ‌راحتی تشخیص دهید.