کارخانه فولاد شاهرود

کارخانه فولاد شاهرود در سال 1385 تاسیس و در سال 1387 به بهره برداری رسید. در حال حاضر این کارخانه با ظرفیت سالانه ۲۰۰ هزار تن در سال مشغول به فعالیت می باشد. این کارخانه علاوه بر تولیدات داخلی، صادرات به کشورهای افغانستان و تاجیکستان هم برعهده دارد.

محصولات کارخانه فولاد شاهرود

کارخانه فولاد شاهرود، یکی از بزرگترین عرضه کنندگان میلگردهای فولادی به داخل کشور است. محصولات این کارخانه میلگردهای آجدار و ساده در دو گرید A2 و A3، است که سایز آنها هم ۱۰ تا ۳۲ میلیمتر خواهد بود .با توجه به این که این کارخانه خط تولید Wire Rod را ندارد، قادر نیست که میلگردهای را در اندازه کمتر از ۸ میلیمتر تولید کند.

میلگرد A2 شاهرود

میلگرد A2 شاهرود به حالت مارپیچی است و از نظر سختی جزو میلگردهای ترد محسوب می شود. میلگردهای A2 دارای مقاومت تسلیم ۳۰۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ نیوتون بر متر مربع هستند. اکثر اوقات از این محصول در صنعت ساختمان سازی استفاده می کنند و برای جوشکاری مناسب نیستند.

میلگرد A3 فولاد شاهرود

 میلگرد A3 شاهرود به حالت جناقی هفت و هشت طراحی شده اند و از نظر سختی، شکننده هستند. مقاومت جاری آنها ۴۰۰۰ و مقاومت گسیختگی آنها ۶۰۰۰ نیوتون بر متر مربع در نظر گرفته شده است. در صنعت ساختمان سازی استفاده از این مدل میلگرد بسیار مناسب است.

کیفیت میلگرد شاهرود

میلگرد شاهرود جزو پر فروش ترین محصولات کارخانه فولاد شاهرود است. مجتمع فولاد شاهرود در سال ۱۳۸۵ با هدف تولید میلگرد و محصولات فولادی راه اندازی شد. به گونه ای که امروزه در طول یک سال دو هزار تن محصول را تولید خواهد کرد. محصولاتی که در این مجموعه تولید می‌شوند، میلگردهای فولادی ساده و آج دار هستند که از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار خواهند بود.

وزن میلگردهای تولیدی فولاد شاهرود بین 7.2 تا 75 کیلوگرم در سایزهای 10 تا 32 میلی‌متر است. در دوره‌های زمانی متفاوت هر کدام از این ابعاد بر اساس نیاز بازار تولید می‌شوند. با توجه به وزن و نوسان قیمت مقاطع فولادی، قیمت میلگرد آجدار شاهرود نیز با توجه به روند کل بازار نوسان‌های خاص خودش را دارد.

تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده در خط تولید این کارخانه مدرن و مطابق با تکنولوژی روز بوده و از این رو محصولات تولیدی از کیفیت بالایی برخوردارند.

پرفروش ترین میلگردهای فولاد شاهرود

میلگردهای سایز 14، 16 و 18 از پر فروش ترین و پر کاربرد ترین محصولات فولاد شاهرود به شمار می آید. در ادامه می توانید اطلاعات و مشخصات فنی این سایز میلگردها را مطالعه فرمایید.

میلگرد 14 شاهرود

میلگرد ۱۴ شاهرود، ۱۵ کیلوگرم وزن دارد و جزو پرکاربردترین محصولاتی است که در کارخانه فولاد شاهرود تولید می شود. این مدل میلگردها همچون تمامی میلگردهای دیگر این مجموعه، دارای استاندارد ۳۱۳۲ است. با توجه به اینکه مقاومت و کیفیت میلگرد ۱۴ نسبت به سایر میلگردهای موجود در بازار بالاتر است، می‌توان گفت که قیمت آن به نسبت بالاتر خواهد بود.

علاوه بر کیفیت میلگرد، موارد دیگری مثل نرخ ارز، وزن میلگرد 14 شاهرود، قیمت شمش آهن، میزان عرضه و تقاضا و غیره، بر روی قیمت این محصول بسیار تاثیرگذار است. با توجه به این موارد می‌توان گفت که قیمت میلگرد ۱۴ در بازار مصرف ثابت نیست و در حال تغییر است. برای تعیین قیمت ها شما در ابتدا باید موارد گفته شده را در نظر داشته باشید.

میلگرد 16 فولاد شاهرود

میلگرد شاهرود 16 که در کارخانه فولاد شاهرود تولید می شود، دارای شاخه های ۱۲ متری و وزن ۲۰ کیلوگرم است. معمولاً در صنعت ساختمان سازی و پروژه های عمرانی از این میلگرد به فراوانی استفاده می شود. کیفیت و مقاومت میلگرد های ۱۶ تولیدی در فولاد شاهرود فوق العاده بالا است.

در ساخت این محصول از دستگاه ها و ماشین آلات خارجی استفاده می شود؛ به همین دلیل کیفیت آن ها نسبت به سایر محصولات دیگر افزایش پیدا کرده است. تمامی این موارد بر روی قیمت میلگرد۱۶، تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین می‌توان گفت نرخ ارز، وزن میلگرد 16 شاهرود، میزان عرضه و تقاضا هم جزو مواردی است که در ارتباط مستقیم با قیمت میلگرد شاهرود 16  قرار دارد.

میلگرد سایز 18 شاهرود

میلگرد 18 شاهرود، جزو بهترین میلگردهایی است که کارخانه فولاد شاهرود آن را به بازار مصرف عرضه می کند. معمولاً در مواقعی که افزایش مقاومت ساختمان مد نظر نظر باشد، از این مدل میلگردها استفاده می کنند. میلگردها در ساختمان نقش بسیار مهمی برعهده دارند و کیفیت میلگردهای کارخانه شاهرود هم بسیار بالا است؛ به همین دلیل تقاضا برای خرید این محصول افزایش پیدا کرده است.

اما با این وجود هم قیمت میلگرد ۱۸ شاهرود، نسبت به سایر محصولات موجود در بازار بسیار مناسب است. دقت داشته باشید که نوسانات قیمت در این محصول بسیار زیاد است و نمی‌توان از قبل تعیین کرد. چرا که با توجه به عوامل مختلف مانند وزن، نرخ ارز و غیره قیمت آن تعیین می شود.

قیمت روز میلگرد شاهرود

با توجه به اینکه امروزه در بازار مصرف، تقاضا برای خرید میلگرد افزایش پیدا کرده است، پس اکثر افراد قبل از خرید این محصول قصد دارند که با قیمت آن آشنایی کامل داشته باشند. قیمت میلگرد شاهرود به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.

یکی از موارد مهمی‌که بر قیمت میلگرد تاثیر می‌گذارد، وزن این محصول است. به طور کلی در تولید میلگردهای فولادی استاندارد وزنی وجود دارد و می‌توان با داشتن قطر و سطح مقطع، وزن هر میلگردی را تخمین زد. وزن میلگرد با حاصل ضرب مجذور شعاع، طول، عدد پی و ۷.۸ تقسیم بر ۱۰۰۰ به دست می‌آید. البته ممکن است گاهی اختلاف وزنی جزئی با استانداردهای جهانی وجود داشته باشد.

راهنما خرید میلگرد شاهرود

امروزه خرید مقاطع فولادی نسبت به گذشته بسیار آسان تر شده است؛ چرا که شما عزیزان می توانید برای خرید این محصول به صورت آنلاین اقدام کنید. در این صورت شما می توانید با توجه به بودجه خود بهترین محصول را انتخاب نمایید و در کمترین زمان ممکن به آن دسترسی داشته باشید.

قبل از خرید به وزن میلگرد شاهرود، کیفیت و میزان مقاومت آن توجه داشته باشید. در این صورت متوجه می شوید که محصولات این کارخانه نسبت به سایر محصولات موجود در بازار از کیفیت و مقاومت بسیار بالاتری برخوردار هستند.

سخن نهایی

میلگردهای تولیدی کارخانه شاهرود بیشتر در ساخت ‌و ساز و به طور خاص برای  بالابردن میزان چسبندگی در بتن به کار برده می‌شوند. به همین دلیل در هنگام  استفاده از آنها در پروژه‌ های ساخت ‌و ساز باید توجه شود که کدام نوع از میلگرد برای سازه مورد نظر مناسب است. تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده در خط تولید این کارخانه مدرن و مطابق با تکنولوژی روز بوده و از این رو محصولات تولیدی از کیفیت بالایی برخوردارند.