مجتمع آذر فولاد امین

از گذشته تا به امروز، فولاد یکی از مهم ترین نیازهای صنعتی انسان به شمار می رفته است. امروزه کارخانه های زیادی در حال تولید محصولات فولادی هستند. بدین ترتیب، تشخیص باکیفیت ترین محصولات فولادی کار دشواری به نظر می رسد. مجتمع آذر فولاد امین یکی از مجتمع های صنعتی فعال در این حوزه محسوب می شود.

صنایع آذر فولاد امین که بیشتر با نام فولاد آذر امین شناخته می‌شود، در سال 1390 و در زمینی به مساحت 14 هکتار در منطقه تیکمه داش تأسیس شد. از ابتدا قرار بود که این کارخانه در سه فاز به فعالیت بپردازد که تاکنون تنها یک‌ فاز آن با ظرفیت 300.000 تن در سال راه‌اندازی شده است.

 ظرفیت تولید هر کدام از فازهای دوم و سوم 400.000 تن در سال بوده که این فازها ظرفیت تولید میلگرد آذر امین را افزایش داده و شمش فولادی را نیز به محصولات این کارخانه اضافه می‌کند. در فاز اول این کارخانه، تنها میلگرد آجدار با گرید A2 و A3 تولید می‌شود.

صنایع آذر فولاد امین

مجتمع آذر فولاد امین از جمله فعال ترین مجموعه های تولید کننده محصولات فولادی از جمله میلگرد، تیرچه و قطعات ماشین آلات صنعتی در کشور به شمار می رود. این مجموعه تولیدی بالای 20 سال سابقه درخشان در زمینه تولید مقاطع فولادی داشته و از این رو توانسته است در بین مصرف کنندگان محبوبیت داشته باشد. کلیه محصولات تولیدی در این کارخانه تحت آزمون های استاندارد روز دنیا قرار می گیرند و پس از دریافت تاییدیه ها و استانداردهای لازم وارد بازار داخلی و خارجی می شوند. و این موارد از جمله بزرگترین مزیت های این مجموعه تولیدی به شمار می آید.

راهنمای خرید میلگرد آذر فولاد امین

هنگام خرید میلگرد آذر فولاد امین باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین خرید را از این کارخانه داشته باشید. باید این نکته را در نظر داشت که بیشتر یا کمتر بودن وزن میلگرد نسبت به حد طبیعی تعیین شده، می تواند با مشکلات فنی بسیاری در پروسه ساخت همراه شود.

کم بودن وزن میلگرد، می تواند مقاومت ساختمان را در برابر حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله کاهش داده و سبب فروپاشی ساختمان می شود. در مقابل؛ بیشتر بودن وزن میلگردها، فشار اضافی به سازه وارد می کند.

قیمت میلگرد آذر امین

قیمت میلگرد آذر فولاد امین امروز به عوامل مختلفی بستگی دارد و این رقم می تواند حتی در طی یک روز برای چندین بار دچار تغییر شود. در حال حاضر، مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت میلگرد آذر فولاد امین عبارت است از:

  • وزن محصول: وزن بیشتر محصول نشان دهنده وجود مقادیر بیشتری از فولاد درون آن است. به همین دلیل با افزایش وزن میلگرد، قیمت مشخص شده برای فروش نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
  • نوسانات بازار: طبیعتا با توجه به نوسانات فعلی تمامی مقاطع فولادی با افزایش و نوسانات قیمتی همراه هستند. نرخ ارز نیز موجب افزایش قیمت مواد اولیه شده و در این نوسانات بی تاثیر نمی باشد.  

استانداردها و گواهی‌ های تولید مجتمع آذر فولاد امین

استانداردها و گواهی‌ های تولید مجتمع آذر فولاد امین عبارتند از:

  • ASTM A615,2005
  • BS4449,2009
  • JIS G3112,2010
  • GOST 5781-82,1993
  • ISO6935-2,2007
  • ISO6935-2,2007
  • DIN488-2,2009

سخن نهایی

علامت اختصاری میلگرد این کارخانه AFA است. نکته قابل ذکر در رابطه با خرید میلگرد این است که، قطر و طول هر کدام متفاوت است. و هر یک برای کاربردهای مختلف و قسمت های متفاوت یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. از این رو، توصیه می شود تا قبل از اقدام برای خرید، در این زمینه با متخصصین این راستا مشورت نمایید.