کارخانه ی صبا فولاد زاگرس شهرکرد

کارخانه فولاد صبا زاگرس شهرکرد، مجموعه ی تولیدی صنعتی است که با هدف تامین نیاز بازار به انواع میلگرد آجدار فعالیت می کند. پس از سال‌ها فعالیت چشمگیر و کسب تجربه و تخصص، امروز مجتمع فولاد صبا زاگرس شهرکرد توانسته به یکی از کارخانه‌های پیشرو در صنعت تولید فولاد تبدیل شود.

در حال حاضر این کارخانه علاوه بر تامین نیاز بازارهای داخلی موفق شده است بخش عمده‌ای از سهم بازارهای جهانی را نیز به خود اختصاص دهد و در بهبود سهم صادرات فولاد ایران، یکی از برترین کارخانه ها باشد.

میلگرد صبا فولاد زاگرس شهرکرد

میلگرد به عنوان یکی از اجزای اساسی ساختمان سازی و مکملی برای انواع بتن در ساختمان سازی استفاده می شود و وظیفه ی تقویت استحکام در سازه های گوناگون را دارد. میلگرد صبا فولاد زاگرس شهرکرد با مقاومت بالا و خاصیت چرخشی و کششی قابل توجه در مقاومت سازه های بتنی نقش بسزایی ایفا می کند و قادر است فشار زیادی را متحمل شود.

میلگرد صبا فولاد زاگرس با قابلیت چشمگیر انتقال نیرو در برابر خم شدن یا شکستن و خورد شدن بسیار مقاوم است و با ویژگی های مناسبی که داراست در حفظ سازه موثر عمل می کند. از سایر مشخصات میلگرد تولید شده در این مجموعه می توان به نزدیک بودن دمای انبساط آن به دمای انبساط بتن اشاره کرد که به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی در ساختمان سازی در نظر گرفته می شود چرا که تغییرات دما و شرایط دمایی مختلف در مقاومت ساختمان ها تاثیرگذار است.

میلگرد اهمیت زیادی در یک سازه ی ساختمانی دارد و تاثیر قیمت میلگرد بر قیمت تمام شده ی مسکن ثابت شده است.

میلگرد آجدار زاگرس

میلگرد آجدار زاگرس نوعی فولاد تغییر شکل یافته و با مقاومت بالاست که با چرخش سرد کنترل شده و تحت فرایند نورد گرم ساخته می شود. این میلگرد دارای برجستگی هایی ست که به آن آج یا دنده می گویند. این برجستگی ها روی افزایش میزان سطح اصطکاک و درگیر شدن بیشتر میلگرد آجدار با بتن موثر هستند و ترکیب یکپارچه تری را به وجود می آورند. ابعاد میلگرد آجدار مجتمع صبا فولاد زاگرس شهرکرد متفاوت است و عموما از 10میلی متر تا 32 میلی متر قطر دارند.

میلگرد آجدار زاگرس مشخصات و ویژگی هایی دارد که که برای تقویت بتنْ مهندسان آن را ترجیح می دهند. این ویژگی ها شامل انعطاف پذیری و قیمت میلگرد صبا فولاد زاگرس شهرکرد می شوند.

برخی کارخانه های تولیدکننده میلگرد از ضایعات آهن در تولید میلگرد استفاده می کنند که منجر به کاهش کیفیت و کارایی در میلگرد می شود. کیفیت میلگرد صبا فولاد زاگرس کیفیتی تضمینی است که رضایت مصرف کنندگان را تا به امروز به همراه داشته است.

توصیه می شود هنگام خرید میلگرد صبا فولاد زاگرس مشخصات کامل میلگرد را از تامین کنندگان دریافت کنید تا به کیفیت میلگرد زاگرس و اصل بودن آن پی ببرید و با خیال آسوده خرید خود را انجام دهید.

قیمت میلگرد صبا فولاد زاگرس

فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت میلگرد موثر هستند. یکی از مطرح ترین و برترین تولیدکنندگان میلگرد، کارخانه صبا فولاد زاگرس شهرکرد است که میلگردهای خود را مبتنی بر استانداردهای جهانی تولید و به بازار عرضه می کند. این مجموعه از مهمترین واحدهای تولیدی کشور در زمینه ساخت و تولید مقاطع فولادی از جمله میلگرد، می باشد که در استان چهارمحال و بختیاری در شهرک صنعتی سفید شهرکرد واقع شده و سال هاست یکی از باکیفیت ترین و بهترین محصولات فولادی را روانه بازار می کند.

شما می توانید محصولات فولادی تولید شده توسط شرکت صبا فولاد زاگرس را از مجموعه اهن باکس با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. چنانچه گفته شد قیمت میلگرد صبا فولاد زاگرس می تواند بسته به عوامل و فاکتورهای مختلفی تغییر کند.

درخصوص قیمت نهایی میلگرد زاگرس باید به این نکته اشاره کرد که عوامل مختلفی می توانند بر روی قیمت میلگرد تاثیرگذار باشند. از مواد اولیه و کلیه ی متریال استفاده شده و دستگاه ها و ماشین آلات  دخیل در فرایند ساخت میلگرد تا روش های بسته بندی و هزینه های ارسال و حمل و نقل، همگی می توانند باعث تغییر قیمت میلگرد زاگرس شوند.

البته نوسانات بازار ارز، عرضه و تقاضا در بازار و قیمت جهانی فولاد نیز بی تاثیر در قیمت تمام شده ی میلگرد نیست اما با این حال تلاش کارشناسان ما در آهن باکس بر این است تا بهترین قیمت میلگرد صبا فولاد زاگرس را با هدف جلب رضایت شما و استفاده از محصولات با کیفیت زاگرس فراهم کنند.

بررسی کیفیت میلگرد صبا فولاد زاگرس

یکی از مرغوب ترین و پرفروش ترین محصولات تولیدی فولادی که توسط صبا فولاد زاگرس به بازار عرضه می شوند میلگردها با شناسه آج 400 هستند. گرید این میلگردها A3 است و توسط بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات روز دنیا ساخته شده اند.

با توجه به حرفه ای بودن دستگاه های طراحی و تولید در این واحد صنعتی، کیفیت میلگرد صبا فولاد زاگرس و کلیه ی مقاطع فولادی ساخت این کارخانه کیفیتی درجه یک و مثال زدنی ست.

میلگرد آجدار شرکت صبا فولاد زاگرس با مقاومت کششی 6000 کیلوگرم و با درصد کربن بین 27 تا 28 تولید می شوند و با سیستم ترمکس خنک سازی می شوند. از این میلگردها  در آهنگری و جوشکاری نیز می توان استفاده کرد. با در نظر گرفتن این ویژگی ها با قاطعیت می توان گفت میلگردهای تولیدی این کارخانه، جز بهترین و باکیفیت ترین میلگردهای موجود در بازار هستند.

برای اطلاع از قیمت میلگرد زاگرس می توانید از طریق اطلاعات تماس یا جدول قیمت میلگرد زاگرس در آهن باکس کمک بگیرید.

تکنیک هایی تشخیص میلگرد تقلبی زاگرس

با گسترش فعالیت های صنعتی و افزایش کارخانجات فولاد و تولیدات آهنی و فلزی و توسعه ی کاربرد فولاد در صنایع مختلف، از جمله ساختمان سازی، برخی مسائل پیچیده و مشکل ساز برای مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در این حوزه به وجود آمده است.

کاربرد بی‌شمار محصولات فلزی و فولاد، منجر به افزایش تعداد کارخانجات تولیدی شده است و از طرفی دیگر، به دلیل وجود سود بالا در این صنعت، افراد سودجو با هدف کسب منفعت، محصولات تقلبی و فاقد کیفیت را وارد بازار می‌کنند بی توجه به اینکه  وارد کردن محصولات تقلبی و بی کیفیت توسط این افراد و استفاده آن ها ممکن است ضررهای جبران ناپذیر مالی و جانی را مصرف کنندگان وارد کند به همین دلیل خریداران میلگرد، باید قبل از سفارش و خرید، از اصل بودن میلگرد اطمینان حاصل کنند.

برای تشخیص میلگرد بی کیفیت و تقلبی و میلگرد اصل چندین روش متعدد وجود دارد که در ادامه پرکاربرد ترین و آسان ترین، راه های تشخیص میلگرد اصل را به شما معرفی کرده ایم.

علامت اختصاری میلگرد زاگرس

همانطور که می‌دانید، هر کارخانه‌ای دارای نشان و علائم اختصاری مخصوص به خود می‌باشد که آن نشان بر روی تمامی محصولات آن حک می‌شود. در صنعت تولید میلگرد و آهن هم نشان اختصاری کارخانجات بر روی میلگرد ها حک می‌شود.حتی در بعضی موارد متد تولید میلگرد نیز روی آن حک شده است.

هنگام خرید میلگرد زاگرس توجه کنید که تمامی این علائم باید بر روی میلگرد حک شده باشد و اگر با سنبه یا ابزار شبیه به آن و به صورت دستی حک شده باشد، کاملا تقلبی و فاقد کیفیت صبا فولاد زاگرس است. علامت اختصاری میلگرد زاگرس حروف SFZCT است

تشخیح ص میلگرد تقلبی از روی پلاک های نصب شده بر روی میلگرد یا پلاک بندیل

احتمالا ساده ترین راه تشخیص میلگرد تقلبی یا اصل توجه کردن به پلاک های نصب شده بر روی میلگرد است؛ این پلاک ها هویت میلگرد را ارائه می دهد و به صورت ورقی یا فلزی، روی محصول نصب می‌شود.

اطلاعاتی که روی این پلاک ها درج می‌شود، معمولاً شامل نوع میلگرد، کد شمش، تاییدیه کنترل کیفیت، نشان تجاری کارخانه ی سازنده، شماره بسته، سایز میلگرد، طول میلگرد، وزن بسته، تاریخ تولید و آدرس کارخانه و… می‌باشد.

وزن میلگرد زاگرس

یکی از استانداردهای تعریف شده در تولید میلگرد توسط کارخانه ها، وزن میلگرد است. برخی افراد از روی نا آگاهی یا کسب منفعت به دنبال تامین میلگردهای سبک وزن و پرداخت هزینه ی کمتر می روند، غافل از اینکه کارخانه های معتبر مانند کارخانه صبا فولاد زاگرس طبق جدولی به نام جدول اشتال محصولات خود را تولید می کنند و تمامی محصولات از جمله میلگرد زاگرس در وزن مشخص و ثبت شده ای تولید و به بازار عرضه می شود.

بنابراین نمونه های میلگرد تقلبی دارای اختلاف وزن با میلگرد اصل هستند و در کیفیت و کارایی نیز بسیار پایین تر عمل می کنند. وزن میلگرد در حقیقت بهترین روش برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن میلگرد محسوب می‌شود.

تأثیر رنگ بر تقلبی یا اصل بودن میلگرد

رنگ میلگرد با کیفیت و اصلی تیره و مایل به سیاه است. زرد شدن رنگ میلگرد در اثر رطوبت یا شرایط مختلف جوی در صورتی که در مدت کوتاه ایجاد شده باشد مانعی در عملکرد میلگرد به وجود نمی آورد زیرا هنوز به درون پروفیل نفوذ نکرده است.

علاوه بر موارد بالا، از جمله نکات تکمیلی که در هنگام خرید و تشخیص میلگرد اصل باید به آن توجه کنید شامل موارد زیر می شود :

* میلگرد اصل و باکیفیت باید قابلیت خم کاری تا ۹۰ درجه و به صورت مکانیکی و سرد را دارا باشد.

* طول میلگردهای استاندارد ۱۲ متر است. هنگام خرید میلگرد صبا فولاد زاگرس اگر به میلگردهای با طول های کمتر از ۱۲ متر شک کنید.

استفاده کردن از میلگرد تقلبی در قسمت های مختلف سازه می تواند منجر به تخریب کامل سازه در هنگام زلزله شود و خطرات جانی و مالی جبران ناپذیری به وجود آورد.

سخن پایانی

گسترش کاربرد میلگرد در صنایع مختلف باعث شده تامین کنندگان برای کسب سود بهتر اقدام به عرضه ی میلگردهای تقلبی و بی کیفیت در لابلای بندیل های میلگرد کنند. از این رو توصیه می شود به هنگام خرید میلگرد از برندهای معتبر و تامین کنندگان و فروشگاه های با سابقه و قابل اعتماد اقدام به خرید میلگرد کنید.

مجتمع فولاد صبا فولاد زاگرس یکی از مطرح ترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی و صادرکننده ی این محصولات به کشورهای دیگر است و برای خرید میلگرد صبا فولاد زاگرس می توانید با کارشناسان  ما در آهن باکس به عنوان عرضه کننده ی با کیفیت ترین میلگرد زاگرس در ایران در ارتباط باشید و از خرید میلگرد استاندارد و با کیفیت اطمینان داشته باشید. اصالت و استاندارد بودن میلگرد را با خرید میلگرد از بازرگانی آهن باکس تجربه کنید.