نگهدارنده های آرماتورها

اسپیسر میلگرد همان نگهدارنده یا تکیه گاه میلگرد به منظور جاگذاری صحیح آرماتورها و تثبیت موقعیت آنها نسبت به قالب ها می باشد.

نگهدارنده های مختلف همگی وظیفه اصلی حفظ میلگرد در موقعیت صحیح قائم را به عهده داشته و امکان قرارگیری آنها در فواصل و موقعیت دقیق را تامین می نماید. وزن و تعداد این تکیه گاه ها برای نگهداری آرماتورها بطور صحیح باید کافی باشند. تعداد خیلی کم اسپیسر میلگرد باعث خم شدن میلگرد های بین آنها و عدم قرارگیری درست می شود.

انواع اسپیسر میلگرد

تکیه گاه های آرماتورها را می توان از سیم فولادی، لقمه های بتنی، بتن الیافی، پلاستیک ، گالوانیزه و یا مصالح دیگر با اشکال مختلف ساخت.

نکته حائز اهمیت این است که در انتخاب جنس اسپیسر بایستی سازگاری جنس پوشش انتخاب شده را با بتن مدنظر قرار داد. نگهدارنده های آرماتور های گالوانیزه یا دارای پوشش اپوکسی باید با آنها سازگار باشد.در صورتی که نگهدارند ها از نوع آرماتور باشند، باید با مواد پوششی سازگار با آرماتور اصلی پوشش داده شوند.

مشخصات پروژه باید شامل ضوابطی برای تکیه گاه های آرماتورها و آرماتورهای تکیه گاهی باشد. چنین مقرراتی در آیین نامه ACI301 ارائه گردیده است.

اسپیسر میلگرد

شکل انتخابی برای اسپیسر بر اساس نوع تکیه گاه میلگرد بر روی اسپیسر، بسته به سایز میلگرد ، محل استفاده و بار وارده در انواع مختلفی طراحی ، ساخته و ارائه میگردند.

از جمله انواع اسپیسرهای می توان به اسپیرهای کفی یا مثلثی ، اسپیسرهای دیواری و یا گرد ، اسپیسرهای دو شبکه ، اسپیسرهای تیرچه بلوک ،  اشاره کرد.

اسپیسر میلگرد

اسپیسرها با فراهم آوردن امکان ایجاد پوشش بتن کافی ، نقش چشمگیری در افزایش عمر سازه های بتنی دارند. اسپیسرهای پلاستیکی با طراحی خاص ، مواد اولیه  سازگار با بتن ، حمل و نقل راحت و قیمت مناسب در اشکال ، انواع و اندازه های مختلف  برای کاربردهایی نظیر  فونداسیون ها ، سقف ها ، دیوارها ، ستون ها و … مورد  استفاده قرار می گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگهدارنده آرماتور ها به کتاب دستی روش استاندارد موسسه CRSI مراجعه نموده و اطلاعات تکمیلی تری را دریافت نمائید.

«فراوانی علم و آگاهی همواره بر شما جاری باد»

آهن باکس مرجع قیمت لوله فولادی و قیمت محصولات مفتولی