خرید میلگرد به روش لیستوفر چگونه انجام می شود؟

خرید میلگرد به روش لیستوفر یکی از روش های تهیه میلگرد می باشد که امروزه کشورهای مدرن مانند کانادا و امریکا از این فرایند تهیه میلگرد، استفاده می کنند.

خرید میلگرد به روش لیستوفر

روش های متداول خرید و تهیه میلگرد

  •  روش سنتی: در این روش سازنده، خرید میلگرد را از طریق کارخانه و یا بنگاه آهن آلات تهیه می کند.
  • روش خرید اینترنتی: در این روش، خرید از طریق درگاه پرداخت اینترنتی انجام می شود. نکته حائز اهمیت در این روش این است که خریدار بایستی میلگرد و آهن آلات خود را از طریق سایتی تهیه کند که دارای لوگوی ساماندهی و نماد اعتماد الکترونیکی باشد و در ازای خرید، فاکتور رسمی بصورت آنلاین دریافت نماید.

که در حال حاضر وبسایت آهن باکس متعلق به بازرگانی سورین کیان مهر اسپادانا و به مدیریت آقای عبدالرسول امیریوسفی معتبرترین سایت جهت خرید آهن آلات می باشد.

مراحل خرید میلگرد به روش لیستوفر

در این روش سازنده، میلگرد مورد نیاز پروژه را از طریق جداولی بنام جدول لیستوفر در اختیار تامین کننده میلگرد قرار می دهد. در جدول لیستوفر، میلگرد ها بر اساس قطر میلگرد، طول میلگرد و شکل میلگرد و تعداد میلگرد موزد نیاز برای آرماتوربندی قسمت های مختلف سازه شامل آرماتوربندی فونداسیون، آرماتوربندی ستون و  آرماتور بندی دیوار برشی و آرماتوربندی سقف ارائه می شوند.

مشخصات میلگرد مورد نیاز درج شده در جداول لیستوفر بر اساس نقشه های مصوب اجرایی و کارگاهی توسط دفتر فنی یا شخص متخصص در تهیه لیستوفر، آماده می شود و سازنده این جدول را در اختیار منبع تامین کننده میلگرد قرار می دهد.

مزایای خرید میلگرد به روش لیستوفر

  • یکی از مسائل مهم در کارگاه های ساختمانی بخصوص کارگاه های بزرگ در مبحث میلگرد  و آرماتور بندی، مسئله به حداقل رساندن میزان پرت میلگرد می باشد.با عنایت به این مسئله تهیه میلگرد به روش لیستوفر یک راهکار 100 درصدی برای جلوگیری از پرت میلگرد می باشد.
  • تهیه میلگرد به روش لیستوفر یک بستر جدیدی را در امر کنترل و نظارت بر ورودی میلگرد، میزان میلگرد مصرفی و استفاده درست و بجا از میلگرد مطابق نقشه های اجرایی برای مجریان و مهندسین ناظر ساختمان ایجاد می نماید.
  • همگام سازی تکنولوژی ساخت و اجرا با جوامع مدرن
  • حمل و نقل راحت تر و با هزینه مناسب تر
  • داشتن توجیه اقتصادی با در نظر گرفتن حذف پرت میلگرد

با توجه به اهمیت و استاندارد بودن این روش تهیه میلگرد، آهن باکس این بستر را برای خریداران میلگرد فراهم می نماید تا با انجام خدمات مشاوره ای ، تهیه لیستوفر های اجرایی و تامین میلگرد به روش لیستوفر از مزایای اینکار بهره لازم را ببرند.

«فراوانی علم و آگاهی همواره بر شما جاری باد»

آهن باکس مرجع قیمت میلگرد و انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتی