قیمت نبشی ماهان ذوب

نبشی ماهان ذوب

بروزرسانی: 30-04-1403

ردیفنوع نبشیضخامت (mm)طول (m)کارخانهواحدبارگیریقیمت (تومان)
1نبشی 50*5046ماهان ذوبکیلوگرمکارخانه27800
2نبشی 80*8086ماهان ذوبکیلوگرمکارخانهتماس بگیرید
3نبشی 100*100106ماهان ذوبکیلوگرمکارخانهتماس بگیرید

صنعت ساختمان سازی، امروزه مرهون و مدیون بسیاری از مصالح و مقاطع فولادی است که بدون وجود آن‌ها، امنیت و استحکام سازه‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کرد و امکان ایجاد مقاومت بالا وجود نمی‌داشت.

مقاطع فولادی شامل پروفیل‌های آهنی می‌شود که از ابتدای پی ریزی تا نماکاری سازه کاربرد دارند و به نوعی عملکرد آن را بهبود می‌دهند.

یکی از کاربردی‌ترین پروفیل‌های فولادی، نبشی‌ها هستند که پروفیل‌هایی مقطع باز بوده و از نظر ظاهر، شبیه به حرف V یا L انگلیسی هستند.

با قرارگیری نبشی در سازه، بار وارده به خوبی تحمل خواهد شد و پس از آن به زمین منتقل می‌گردد. در ادامه قصد داریم به بررسی قیمت نبشی کارخانه ماهان ذوب که یکی از مطرح‌ترین تولیدکنندگان به حساب می‌آید، بپردازیم.

نبشی ماهان ذوب

پروفیل نبشی از دو ضلع عمود بر هم دیگر ساخته می‌شود و یا به صورت بال مساوی، یا به صورت بال نامساوی تولید می‌گردد. به طور معمول نبشی ماهان ذوب به صورت بال مساوی است.

به علت تعدد و گستره تنوع کاربرد این مقطع فولادی، آن را در اندازه و ضخامت‌های مختلفی همچون 4، 8 و 10 میلی‌متر تولید می‌نمایند تا امکان استفاده از در پروژه‌های مختلف ساختمانی وجود داشته باشد.

قیمت نبشی ماهان ذوب و عوامل موثر بر آن

بازار آهن آلات هیچ گاه ثابت نبوده و همواره تحت تاثیر عوامل بسیاری در نوسان بوده است. به عنوان مثال چنان‌چه قیمت مقاطع فولادی را در 2 یا 3 سال قبل مشاهده نمایید، متوجه اختلاف قیمت فاحشی خواهید شد.

این امر بدان علت است که عوامل متعددی همچون نرخ ارز، میزان تورم، هزینه بنزین و به طور کلی حمل و نقل، هزینه نیروی کار، جریانات سیاسی، قیمت تجهیزات مورد استفاده و غیره بر قیمت نبشی تاثیر می‌گذارند.

قیمت نبشی ماهان ذوب امروز در بازار فولاد

نبشی‌ها در قسمت‌های مختلفی از یک ساختمان بکار می‌روند؛ از همین رو در بازار آهن آلات، نبشی‌های مختلفی همچون گالوانیزه، آلومینیوم، پی وی سی استنلس استیل و غیره عرضه می‌گردد.

به همین ترتیب قیمت نبشی‌های مختلف نیز با هم دیگر متفاوت خواهد بود. به طور کلی قیمت نبشی ماهان ذوب در بازار آهن آلات به طور حدودی با قیمت حدودی 23 هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین در صورتی که ضخامت ورق برای نبشی پایین باشد، نبشی سبک خواهد بود و چنان چه ضخامت بالا باشد، سنگین است. پرواضح است که با افزایش ضخامت، وزن و قیمت نیز بیش‌تر خواهد بود.

خرید و فروش نبشی ماهان ذوب در تناژ مختلف

پروفیل نبشی ماهان یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مقاطع فولادی به حساب می‌آید که به علت برخورداری از استحکام و طول عمر بالا، در صنایع بسیاری همچون ساختمان سازی، خودروسازی، نبشی کشی نما، ساخت لوازم خانگی و غیره بکار می‌رود.

مراکز فروش آهن آلات بسیاری در ایران وجود دارند که این پروفیل را خریداری می‌نمایند و با قیمت مناسب میان مصرف کنندگان توزیع می‌کنند که می‌توان با درنظرگیری محل پروژه، یکی از آن‌ها را انتخاب نمود.

کارخانه نبشی ماهان

کارخانه نبشی ماهان در 29 آبان سال 1385 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود و شروع به ساخت مقاطع مختلف فولادی همچون نبشی، ناودانی، تیرآهن و غیره کرد.

اعضای هیئت مدیره این کارخانه آقایان یعقوب فارسی اندر ابی، علیرضا قهرمانی، محمدحسین قهرمانی، حسین دمیرچیلی و عباس دمیرچیلی هستند که آقای یعقوب فارسی اندرابی در بالای این لیست قرار داشته و در جایگاه رئیس هیئت‌ مدیره فعالیت می‌نماید.

لازم به ذکر است که این کارخانه در تهران، جاده خاوران، بعد از پلیس‌راه شریف‌آباد، شهرک صنعتی جنت‌آباد، بلوار شقایق غربی، بلوار توسکا، نبش میدان بنفش واقع شده است.

وزن نبشی ماهان

وزن نبشی ماهان تحت تاثیر پارامترهای مختلفی در تغییر است و همواره ثابت نیست. برای مثال ضخامت ورق بکار رفته برای تولید، طول بال نبشی، نوع نبشی و جنس و طول کلی، بر وزن کلی این مقطع اثرگذار هستند.

لازم به ذکر است که هر قدر وزن نبشی بیش‌تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

فرمول محاسبه وزن نبشی:

ضخامت نبشی (متر) × طول (متر) × اندازه بال‌ها (متر) × 7850 × 2 = وزن محصول (کیلوگرم)

نبشی سایر کارخانه‌ها