قیمت مش ساده

مش ساده

بروزرسانی: 24-03-1403

ردیفنوع مشقطر میلگرد (mm)چشمه (cm)بارگیریواحدقیمت (تومان)
1مش ساده610*10کارخانهکیلوگرم31500
2مش ساده615*15کارخانهکیلوگرم31500
3مش ساده620*20کارخانهکیلوگرم32000

احتمالا تا به حال توری‌های فلزی را تنها در جایگاه محافظت از مناطق نظامی یا باغی و یا دیگر موارد مشابه، مشاهده کرده‌اید. این در حالی است که کاربرد آن‌ها محدود به این مکان‌ها نمی‌شود.

نوعی از توری تحت عنوان توری مش، در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارد که از اتصال میلگردهای فولادی به هم دیگر ساخته می‌شود.

در صورتی که میلگرد بکار گرفته شده در مش از نوع آجدار باشد، مش حاصل شده آجدار خواهد بود و در صورتی که برای ساخت آن از میلگرد ساده استفاده نمایند، مش تولیدی ساده می‌شود. در ادامه این مطلب ضمن معرفی کاربردهای این محصول، به بررسی قیمت انواع آن خواهیم پرداخت.

لیست قیمت مش فلزی

توری مش یکی از کاربردی‌ترین انواع توری به حساب می‌آید که از اتصال انواع میلگردهای ساده یا آجدار به هم دیگر ساخته می‌شود و در سقف کامپوزیت، فونداسیون بتنی، حصارکشی انبار، ساخت پل، سد بتنی، تونل، دیوار و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و مقاومت محل را افزایش می‌دهد. قیمت مش فلزی در حال حاضر 24 تا 29 هزار تومان است.

قیمت توری مش سبک

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، از متصل نمودن میلگردهای فولادی به هم دیگر، توری مش بدست می‌آید. این توری دارای عرض 100 تا 250 سانتی‌متر بوده و با طول 1 تا 9 متر ساخته می‌شود. همچنین اندازه چشمه در این توری همواره ثابت نبوده و مابین 8 ت 40 سانتی متر متغیر است.

برای ساخت این توری از میلگردهای ساده یا آجدار به اندازه 4 تا 12 میلی‌متر استفاده می‌کنند. توری مش هر قدر در ابعاد و با ضخامت‌های بیش‌تری ساخته شود، دارای وزن بیش‌تر و قیمت بالاتری خواهد بود. برعکس مورد نیز صادق است. به همین ترتیب قیمت آن همواره ثابت نخواهد بود.

قیمت مش پلاستیکی

توری‌ها به سبب گستردگی کاربرد، در اندازه و جنس‌های مختلفی همچون آهنی، استیل، گالوانیزه و یا حتی پلاستیکی ساخته می‌شوند.

مش پلاستیکی همان‌طور که انتظار می‌رود، مقاومت پایین‌تری در برابر ضربه و حرارت نسبت به نوع آهنی دارد و در مقابل نسبت به رطوبت مقاوم بوده و دچار زنگ زدگی یا خوردگی نمی‌شود. همچنین به علت قیمت پایین این محصول، در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت مش پلاستیکی در بازار امروز به طور تقریبی 35 تا 38 هزار تومان است.

قیمت مش نمره 4

مش نمره 4 یکی از سایزهای پرکاربرد از توری مش که از میلگرد 4 ساخته می‌شود و با چشمه 5 در 5 دارای وزنی به مقدار  1.65 کیلوگرم می‌باشد.

این مش به علت صرفه جویی در مصرف میلگرد، دارای صرفه اقتصادی بسیاری دارد، به جهت برخورداری از جوش نقطه‌ای دارای استحکام زیادی است و علاوه بر حمل و نقل آسان، نصب راحتی نیز دارد. این مش در بازار آهن امروز با قیمت حدودی 38 هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت مش فلزی اصفهان

مش فولادی به توری‌ای گفته می‌شود که در آن میلگردها به صورت عمودی و افقی در کنار هم‌دیگر قرار گرفته‌اند و به تناسب اندازه، جنس میلگرد، نوع میلگرد، اندازه چشمه، وزن و ضخامت و غیره، قیمت‌گذاری می‌شوند.

علاوه بر عوامل ذکر شده، قیمت ارز، میزان عرضه و تقاضا، نرخ تورم، قیمت نفت، قیمت زغال سنگ، قیمت میلگرد، برند تولید کننده و غیره بر قیمت نهایی مش فلزی اثرگذار خواهند بود.

استان اصفهان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات فولادی به شمار می‌آید و توری فلزی را با قیمت 30 هزار تومان به فروش می‌رساند.

ابعاد مش آماده

مش آماده در حقیقت به صورت اتوماتیک و در کارخانه به تولید می‌رسد. بدین ترتیب که مفتول یا میلگرد به شکل طولی و عرضی در کنار هم قرار داده شده و جوشکاری نقطه اتصال آن‌ها انجام می‌گیرد.

ابعاد مش آماده بسیار متنوع است و می‌توان در صورت نیاز مشتری آن را در ابعاد مختلف تولید نمود.

مشخصات و ابعاد مش آماده به شرح زیر است:

  1. نوع مفتول یا میلگرد– از نوع سخت صنعتی ساده و آجدار، ساده با روکش گالوانیزه یا سیاه
  2. سایز مفتول یا میلگرد– 2.5 تا 10 میلی‌متر یا 12-6 میلی‌متر
  3. ابعاد چشمه– مربعی شکل و 40-8 سانتی‌متر
  4. عرض– بین 100 تا 220 سانتی‌متر
  5. طول مش آماده– غالبا 200 تا 600 سانتی‌متر

سایر محصولات مفتولی