قیمت سیم مفتول سیاه

سیم مفتول سیاه

بروزرسانی: 24-03-1403

ردیفنوع مفتولنوعوزنحالتبارگیریواحدقیمت (تومان)
1سیم مفتول سیاه1.5 فابریک15کلافکارخانهکیلوگرم36500
2سیم مفتول سیاه1.5 تسمه18 تا 20کلافکارخانهکیلوگرم32400
3سیم مفتول سیاه1.5 فابریک سلفون پیچ15کلافکارخانهکیلوگرم33200
4سیم مفتول سیاه2.5 فابریک15کلافکارخانهکیلوگرم36500
5سیم مفتول سیاه2.5 تسمه18 تا 20کلافکارخانهکیلوگرم32400
6سیم مفتول سیاه2.5 فابریک سلفون پیچ15کلافکارخانهکیلوگرم34000
7سیم مفتول سیاه3 فابریک20کلافکارخانهکیلوگرم33300

احتمالا بسیاری از افراد هنگامی که از جلوی ویترین‌ مغازه‌های لوازم تزئینی گذر کرده‌اند، اجسامی که از در هم تنیدن سیم‌های فلزی ساخته شده باشد را دیده‌اند. این سیم‌ها در حقیقت مفتول نام دارند و سیم‌های باریک فولادی هستند که در عین دارا بودن مقاومت بالا، از انعطاف‌پذیری قابل توجهی نیز برخوردار می‌باشند.

انواع مختلفی از مفتول با ویژگی‌های متفاوت عرضه می‌گردد که بسته به نیاز می‌توان آن را فراهم نمود. یکی از انواع پرکاربرد مفتول، سیم مفتول سیاه است که طی فرآیند تولید ظاهری تیره و کدر پیدا کرده و همچنین مقاومت آن افزایش یافته است. در این مطلب به بررسی قیمت سیم مفتول سیاه خواهیم پرداخت.

سیم مفتول کیلویی چند

سیم‌های مفتولی به سیم‌های نازک کم‌ضخامتی گفته می‌شود که در بازار آهن به 2 شکل کلاف یا کویل عرضه می‌شوند و به طور معمول روش تولید آن‌ها به طریق نورد گرم و استفاده از شمش فولادی است.

این مفتول‌ها به علت دارا بودن ویژگی‌هایی همچون نرمی و انعطاف‌پذیری میان مصرف کنندگان محبوبیت بسیاری دارند و به طور معمول با قیمت بالایی به فروش نمی‌رسند.

بسته به نوع، اندازه، ضخامت و غیره، قیمت سیم مفتولی متفاوت خواهد بود. با این حال به طور کلی قیمت سیم مفتولی به صورت کیلویی در حدود 33 هزار تومان است.

قیمت سیم مفتول گالوانیزه

سیم‌های مفتولی علاوه بر آن که در اندازه و ضخامت‌های مختلفی ساخته می‌شوند، به لحاظ جنس مفتول نیز متنوع هستند.

یکی از این انواع، سیم مفتول گالوانیزه می‌باشد که به علت دارا بودن روکشی از فلز روی مذاب، در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم شده‌اند.

به همین جهت، قیمت این سیم مفتول به طور معمول از انواع بدون روکش آن بالاتر می‌باشد. سیم مفتول گالوانیزه در بازار آهن با قیمت حدودی 34 هزار تومان معامله می‌گردد.

قیمت مفتول سیاه شاخه ای

مفتول سیاه یا مفتول پخته یا مفتول آنیل شده، برخلاف آن‌چه بعضی از افراد تصور می‌کنند، به علت دارا بودن روکش بر سطح، به رنگ سیاه نیستند؛ بلکه در فرآیند تولید و با قرارگیری در کوره‌های حرارتی به رنگ سیاه یا کدر درآمده‌اند.

در بازار آهن، سیم مفتول سیاه در 2 نوع چینی و ایرانی به فروش می‌رسد که نوع وارداتی به علت قرارگیری در دمای بالا، نرمی زیادی دارد. این مفتول در سایزهای مختلف تولید و عرضه می‌گردد و در حدود 32 هزار تومان قیمت گذاری می‌شود.

سیم مفتول 1.5

سیم مفتول 1.5 فابریک دارای انعطاف و مقاومت پیچشی مناسبی است و به همین جهت به هنگام گره خوردن پیچیده شدن دچار شکستگی نمی‌شود.

این سیم مفتول در ساخت قفسه، توری، میخ و پیچ، الکترود، پرچ، سیم خاردار، پانل، مش، آماتور بندی، قالب سازی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت سیم مفتول نجاری

سیم مفتول آرماتوربندی یا مفتول سیاه که با نام سیم نجاری و قالب بندی نیز در بازار آهن شناخته می‌شود، دارای ضخامت‌های مختلف با کاربری‌های گوناگون هستند.

به عنوان مثال بعضی از ضخامت‌های سیم مفتول با اهداف نجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به همین خاطر با عنوان سیم نجاری شناخته می‌شود. یکی از عمده دلایل کاربرد گسترده این سیم، در انعطاف‌پذیری و نرمی بالای آن می‌باشد.

سیم سیاه آهن امروز

سیم مفتول سیاه که در زبان انگلیسی Black wire نامیده می‌شود، از انواع کاربردی مفتول به حساب می‌آید و به کمک فرآیند کشش میلگرد به تولید می‌رسد.

این مفتول در دمایی بسیار بالا (چیزی در حدود 900 درجه سانتی‌گراد) تولید می‌شود و در سایزهای مختلفی همچون 1.5، 2.5، 3 و 4 عرضه می‌گردد. این مفتول در پروژه‌های ساخت و ساز، قالب بندی بتنی، نجاری و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا آهن باکس در ازای خرید سیم مفتول سیاه فاکتور رسمی صادر می کند؟

آهن باکس نام تجاری سایت ما بوده و کلیه فعالیت‌های ما در قالب شرکت ثبت شده می‌باشد. لذا فاکتور رسمی در ازای خرید سیم مفتول سیاه تقدیم می‌شود.

مزیت خرید از سایت آهن باکس چیست؟

از آنجا که قیمت سیم مفتول سیاه در بازار آهن کاملا شفاف می‌باشد، نمی‌توان قیمت را بعنوان یک مزیت مطرح نمود. بزرگترین مزیت خرید از سایت آهن باکس، تیم حرفه‌ای و با سابقه پشت این سایت است که خریدار با اعتماد کامل می تواند سفارش خود را تکمیل نماید.

چرا در برخی موارد قیمت‌ها از درب کارخانه بیشتر است؟

خریدارانی که به صورت خرد، سفارش خود را ثبت می‌کنند، دقت داشته باشند که سفارش ایشان از انبار بارگیری خواهد شد که مشمول هزینه‌های انبارداری نیز می‌شود.

سایر محصولات مفتولی