قیمت لوله داربستی

لوله داربستی

بروزرسانی: 30-04-1403

ردیفسایز لوله (inch)سایز لوله (mm)وزنضخامت (mm)طول شاخه (m)بارگیریواحدقیمت (تومان)
1لوله 1/2-1 داربستی48.31426کارخانهکیلوگرم39500
2لوله 1/2-1 داربستی48.316.22.26کارخانهکیلوگرم38800
3لوله 1/2-1 داربستی48.317.22.56کارخانهکیلوگرم38600
4لوله 1/2-1 داربستی48.32136کارخانهکیلوگرم38600

یکی از انواع پرمصرف لوله‌های فولادی، تحت عنوان لوله داربستی در بازار آهن آلات به طور گسترده به فروش می‌رسد؛ چراکه در صنعت عمران، نقش مهمی را ایفا می‌نماید. هنگامی که در پروژه‌های ساختمان سازی، افراد نیاز به دسترسی به مناطق بالایی سازه داشته باشند، این لوله‌ها کاربرد مهمی پیدا خواهد کرد. به همین خاطر بر هزینه‌های یک پروژه ساخت و ساز تاثیر بسیاری خواهند گذاشت. در ادامه مطلب به بررسی قیمت انواع لوله داربستی خواهیم پرداخت.

قیمت لوله داربستی دست دوم

در مواقعی پیش می‌آید که در پروژه‌های ساختمان سازی زمان اجرای پروژه چندان زیاد نیست، اما با این وجود نیاز به وجود لوله داربستی است. به عبارت دیگر لوله داربست برای مدت زمان کوتاه و یا موقت مورد استفاده قرار می‌گیرد.


مشاهده بروزترین قیمت لوله در سایت آهن باکس


در چنین مواقعی، سازندگان به جای استفاده از داربست نو، از نوع دست دوم آن استفاده می‌نمایند و در انتهای کار، مجددا به عنوان لوله دست دوم به فروش می‎رسانند. لازم به ذکر است که قیمت لوله داربستی دست دوم در بازار آهن آلات بسته به نوع و اندازه آن، در تغییر و نوسان می‌باشد.

قیمت لوله داربست 6 متری نو

لوله‌های داربستی در کارخانه‌های فولادی در اندازه و ضخامت‌های مختلف ساخته می‌شوند که هر کدام دارای کاربری منحصر به خود هستند. این لوله در ضخامت‌های متنوعی همچون 2، 2.5 و 3 میلی‌متر ساخته شده و دارای قیمتی مابین 34 تا 36 هزار تومان می‌باشد. این لوله‌ها در 2 نوع درزدار یا بدون درز ساخته می‌شوند که نوع بدون درز آن دارای مقاومت بیش‌تری است و در فاصله حدودی 30 تا 40 سانتی متر با سازه نصب می‌گردد.

قیمت لوله داربست 6 متری دست دوم

به طور معمول، از آن‌جایی که لوله‌های داربست در مدت زمان زیادی در یک پروژه ساختمان سازی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، دچار اصطکاک چندانی نیز نمی‌شود؛ به همین علت تقریبا کیفیت اولیه خود را حفظ می‌نماید. افزون بر آن استفاده از لوله‌های داربست 6 متری دارای صرفه اقتصادی بسیاری می‌باشد؛ چراکه علاوه بر پایین بودن قیمت آن نسبت به نوع دست اول، امکان فروش آن نیز وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که در صورتی که تعدادی از لوله‌ها دارای آسیب یا زدگی باشند، باید پیش از فروش جداسازی گردند.

قیمت لوله داربست 17 کیلویی

لوله داربست 17 کیلویی یکی از انواع پرکاربرد و پرفروش لوله به حساب می‌آید و قیمت آن مستقیما متاثر از وزن لوله خواهد بود. این لوله داربست با ضخامتی در حدود 2.2 تا 2.5 میلی‌متر ساخته می‌شود و وزن آن مابین 17 تا 17.5 کیلوگرم در نوسان است. هر کیلوگرم از این لوله دارای قیمت 36 هزار تومان و هر شاخه آن تقریبا 630 هزار تومان در بازار آهن آلات معامله می‌شود. این لوله در رمپ‌های اسکی، پل‌سازی، ساختمان سازی و غیره کاربرد دارد.

قیمت لوله داربست 17 کیلویی دست دوم

لوله داربست 17 کیلویی در دسته‎بندی لوله داربست‌های سنگین قرار می‌گیرد و به همین جهت امکان تحمل وزن و فشار زیادی را دارا می‌باشند. این لوله‌ها با ضخامت بالا، معمولا در ساختمان‌های با ارتفاع زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. نکته حائز اهمیت آن است که در صورتی که نیاز به لوله داربست بیش از 50 شاخه وجود داشته باشد، بهتر آن است که نوع دست اول آن تهیه گردد. قیمت این لوله بسته به ضخامت و اندازه متفاوت خواهد بود، اما واضحا دارای قیمتی کم‌تر از نو آن است.

قیمت لوله داربست ۱۴ کیلویی

 لوله داربست 14 کیلویی برخلاف نوع 17 کیلویی، جزو دسته لوله داربست‌های سبک به حساب می‌آید که در مواردی که فشار زیادی بر لوله وارد نمی‌شود، کاربرد دارد. به طور معمول و در حالت استاندارد، زمانی که ارتفاع سازه کم باشد، داربست سبک بکار می‌رود. قیمت هر شاخه این لوله‌های داربستی در بازار آهن آلات چیزی در حدود 518 هزار تومان می‌باشد و معمولا با ضخامت 2 میلی‌متر ساخته می‌شود. وزن لوله‌های داربستی مابین 13.800 تا 14.200 متغیر است و به طور معمولا با قطر 48 میلی‌متری ساخته می‌شود.

آیا آهن باکس در ازای خرید لوله داربستی فاکتور رسمی صادر می کند؟

آهن باکس نام تجاری سایت ما بوده و کلیه فعالیت‌های ما در قالب شرکت ثبت شده می‌باشد. لذا فاکتور رسمی در ازای خرید لوله داربستی تقدیم می‌شود.

مزیت خرید از سایت آهن باکس چیست؟

از آنجا که قیمت لوله داربستی در بازار آهن کاملا شفاف می‌باشد، نمی‌توان قیمت را بعنوان یک مزیت مطرح نمود. بزرگترین مزیت خرید از سایت آهن باکس، تیم حرفه‌ای و با سابقه پشت این سایت است که خریدار با اعتماد کامل می تواند سفارش خود را تکمیل نماید.

چرا در برخی موارد قیمت‌ها از درب کارخانه بیشتر است؟

خریدارانی که به صورت خرد، سفارش خود را ثبت می‌کنند، دقت داشته باشند که سفارش ایشان از انبار بارگیری خواهد شد که مشمول هزینه‌های انبارداری نیز می‌شود.

نبشی لوله فولادی کارخانه‌ها