مجتمع فولاد ظفر بناب

شرکت مجتمع فولاد ظفر بناب یکی از بزرگترین کارخانه های مقاطع فولادی و پروفیل بلند در شمال غرب ایران است و به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب، مشتریان زیادی در سراسر کشور دارد. هدف از ایجاد این مجتمع بزرگ، گسترش تولید یراق آلات در منطقه است.

این مجتمع فولادی در سال 1385 در شهر صنعتی بناب تاسیس شد. این کارخانه پس از 4 سال فعالیت، در سال 1389 توانست فاز دوم خود،  فولاد ظفر نوین گستر بناب را آغاز کند. برای آشنایی بیشتر و همچنین خرید مقاطع فولادی از مجتمع فولاد ظفر بناب، ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

تاریخچه شرکت مجتمع فولاد ظفر بناب

مجموعه فولاد ظفر بناب با تولید انواع میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی قادر به تامین نیازهای نیمه شمالی کشور است. فعالیت این کارخانه با ظرفیت تولید 200000 تن در سال در شهر صنعتی سهند بخش بناب استان آذربایجان شرقی آغاز شد. فولاد ظفر بناب با 600 نفر نیروی مستقیم و 5 هزار نفر نیروی غیر مستقیم فعال می باشد.

در سال 1394 فاز سوم این کارخانه در محوطه تولید تیرآهن، نبشی و ناودانی ساخته شد و در سال 1395 به بهره برداری رسید. از جمله اهداف تکمیلی و توسعه ای این مجموعه می توان به راه اندازی کارخانه ذوب آهن و تولید ورق فولاد و بهره برداری یکپارچه محصولات فولادی به صورت ریلی و جاده ای در کشور اشاره کرد.

محصولات کارخانه فولاد ظفر بناب

با توجه به فعالیت سه فاز مختلف مجتمع فولاد ظفر بناب، محصولات در این شرکت از تنوع بالایی برخوردار هستند. در زیر شما را با برخی از این محصولات آشنا می کنیم.

میلگرد ظفر بناب

میلگرد بناب آجدار در سایزهای 8 تا 14 میلی‌ متر تولید شده از زمان راه ‌اندازی کارخانه بود، اما پس از احداث خط تولید نوین گستر، از میلگرد آجدار سایز 8 تا 32 نیز استفاده شد. با توجه به فعالیت دو خط تولید ظفر بناب و نوین گستر در زمینه تولید انواع میلگرد ظفر بناب، می توان میلگرد را محصول اصلی این شرکت نامید که در بازار با نام اختصاری ZN.CT شناخته می شود.

وزن میلگرد ظفر بناب در گریدهای مختلف تغییر می کند. وزن میلگرد 18 ظفر بناب در گرید A3 حدود 5/22 کیلوگرم است، در حالیکه وزن میلگرد 12 ظفر بناب در گرید A3 تقریبا 12 کیلوگرم است. از طرفی وزن میلگرد 20 ظفر بناب در استاندارد A3 حدود 28 کیلوگرم و وزن میلگرد 8 ظفر بناب با گرید A2 نیز حدود 4 کیلوگرم است.

وزن میلگرد ظفر بناب را بر حسب سایز آن تعیین می کنند. برای مثال میلگرد 8 ظفر بناب 12 متری دارای 5 کیلوگرم وزن است در صورتی که میلگرد 18 ظفر بناب 12 متری 25 کیلوگرم وزن دارد.  که شما می توانید برای خرید میلگرد ظفر بناب با کارشناسان ما در آهن باکس ما تماس بگیرید.

تیرآهن ظفر بناب

یکی از مهمترین محصولات تولیدی مجتمع فولاد ظفر بناب تیرآهن است. تیرآهن ظفر بناب در سایزهای 12 تا 27 میلی متر تهیه می شود. تیرآهن تولیدی این کارخانه از مدل IPE بال پهن بوده و در سایزهای 12 تا 27 تولید می شود اما همچنان مهم ترین سایز تیرآهن ظفر بناب 14 است.

ناودانی ظفر بناب

ناودانی های تولیدی این شرکت در دو نوع سبک و سنگین با اندازه های مختلف ساخته می شوند. شرکت ظفر بناب برای تولید این محصول از دو استاندارد متفاوت استفاده می کند. ناودانی های تولیدی مجتمع فولاد ظفر بناب به طول 8 و 12 متر هستند. این ناودانی ها در انواع 80-160 میلی متری سبک و سنگین موجود هستند.

ناودانی های سبک بر اساس استاندارد روسیه تولید می شوند و وزن کمتری نسبت به وزن استاندارد اشتال دارند. ناودانی های سنگین بر اساس استاندارد اروپا تهیه می شوند و وزن آن ها معادل وزن استاندارد اشتال است.

نبشی کارخانه فولاد ظفر بناب

نبشی از دیگر محصولات کارخانه فولاد ظفر بناب است که به روش نورد گرم تولید می شود. نبشی که در کارخانه ظفر بناب تولید می شود از نوع نبشی بال مساوی است. این نوع نبشی بال مساوی در مصارف ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و بر اساس استانداردهای ملی ایران، 1028DIN آلمان و 10056 EN اتحادیه اروپا تولید می شود.

خرید میلگرد بناب از کارخانه

خرید میلگرد بناب با توجه به اهمیت آن در بازار فولاد هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری و اینترنتی امکان پذیر است. برای خرید میلگرد ظفر بناب باید از شرکت های معتبر خرید کنید تا محصولی با کیفیت را خریداری کنید.

میلگرد بناب می بایست دارای نماد اعتماد و نشان صنعت معدن و تجارت باشد. عضویت در صنف آهن فروشان اصفهان و فعالیت با مجوز صنفی در بازار آهن ایران و صدور فاکتور رسمی زیر نظر سازمان امور مالیاتی کشور از دیگر نکات مهم هنگام خرید میلگرد بناب است.

سخن نهایی

محصولات تولیدی مجتمع فولاد ظفر بناب در محدوده وزن استاندارد تولید می شوند. محصولات این کارخانه نسبت به میانگین وزنی استاندارد اعلام شده وزن کمتری داشته و در دسته مقاطع فولادی سبک قرار گرفته است. از این رو قیمت مقرون به صرفه ای داشته و به همین دلیل هم بسیار پر فروش و پرطرفدار می باشند.

بازرگانی آهن باکس به عنوان نمایندگی فروش محصولات ظفر بناب،  امکان خرید از کارخانه ظفر به صورت مستقیم و بدون واسطه با قیمت درب کارخانه را برای مصرف کنندگان محصولات این برند فراهم کرده است.