قیمت سپری آهن

سپری آهنی در سایزهای 3؛ 4؛ 5 و 6 با طول شاخه 6 متری در بازار اهن موجود می‌باشد. این محصول با توجه به ماهیت کاربری خود، در صنایع متعددی کاربرد دارد و جزو مقاطع فولادی پرتقاضا و پرمصرف در کشورمان است. قیمت سپری آهنی که در جدول زیر درج شده، همزمان با تغییرات قیمتی ناشی از نوسانات بازار بصورت انلاین و لحظه‌ای به‌روز رسانی می‌شود. برای اطلاع از نحوه سفارش خرید، موجودی انبار و دریافت مشاوره تخصصی با کارشناسان فروش آهن‌باکس در تماس باشید. مبالغ، بدون احتساب ارزش افزوده می‌باشد​.

قیمت سپری آهن

بروزرسانی: 23-03-1403

ردیفنوع سپریطول شاخه (m)وزنواحدبارگیریقیمت (تومان)
1سپری 3612کیلوگرمکارخانه30600
2سپری 4616کیلوگرمکارخانه31500
3سپری 5621کیلوگرمکارخانه30400
4سپری 6632کیلوگرمکارخانه30600

سپری آهن یا پروفیل T، از جمله کاربردی‌ترین مقاطع در صنایع فولادی به حساب می‌آید و همان‌طور که انتظار می‌رود، از نظر شکل ظاهری، شبیه به حرف تی انگلیسی است.

عمده کاربرد این پروفیل در ساخت درب و پنجره یک ساختمان بوده و در انواع و جنس‌های مختلفی ساخته می‌شود. همین امر سبب آن خواهد شد که از پروفیل سپری به طور گسترده در قسمت‌های مختلف یک ساختمان استفاده نمایند. به همین خاطر قیمت آن بر قیمت نهایی پروژه ساخت و ساز، تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.

سایزهای مختلف این مقطع، به شکل متفاوتی قیمت‌گذاری خواهند شد که در این مطلب به بررسی هر کدام می‌پردازیم.

قیمت و وزن سپری آهنی

پروفیل سپری در سایز و اندازه‌های مختلفی ساخته و عرضه می‌گردد. همین امر نیز ابتدا بر وزن و پس از آن بر قیمت سپری اثر خواهد گذاشت.

به همین ترتیب سپری آهنی در کارخانه‌های فولادی دارای سایزی میان 2 تا 10 بوده و وزن آن نیز 5 کیلوگرم شروع شده و به 98 کیلوگرم در بزرگ‌ترین سایز می‌رسد.

همچنین ضخامت این مقطع فولادی بین 0.9 تا 2.5 میلی‌متر است. قیمت پروفیل تی در بازار آهن آلات به طور تقریبی 27 هزار تومان می‌باشد.

قیمت سپری 4

سپری‌ها در اندازه‌های مختلف و مطابق با استانداردهای DIN EN 10055، DIN59051 و DIN1022 ساخته می‌شوند. یکی از سایزهای پرکاربرد از این پروفیل، سایز 4 است که در ساخت ستون و خرپا، گاردریل، اتصال پل به ستون و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت سپری 4 بین 27 تا 29 هزار تومان متغیر است و دارای وزن تقریبی 15 کیلوگرم می‌باشد.

قیمت سپری ۶

سپری 6 نسبت به نوع 4 دارای قیمت بالاتری است؛ چراکه اندازه و ضخامت بیش‌تری داشته و تبع آن نیز سنگین‌تر است. این سپری برای ساخت انواع سازه‌های فلزی همچون خرپا، سدسازی، گاردریل، درب و پنجره و غیره کاربرد دارد و با قیمت تقریبی 28 هزار تومان به فروش می‌رسد.

لازم به ذکر است که سپری 6 یا با فرآیند نورد گرم و یا با فرآیند نورد سرد ساخته می‌شود.

قیمت سپری 5

سپری‌ها به علت گستره کاربرد بالایی که از آن برخوردار می‌باشند، در سایز و اندازه‌های مختلفی نیز ساخته می‌شوند. یکی از این اندازه‌ها، سایز 5 از پروفیل تی است.

قیمت سپری 5 در مراکز فروش آهن 26 هزار و 240 تومان می‌باشد. سپری 5 یا به صورت فابریک و یا به پرسی حاصل می‌گردد و برای ساخت اسکلت گلخانه، ساخت در و پنجره، مهارکننده ساختمان، اتصال پل به ستون و دیگر موارد مشابه کاربرد دارد.

قیمت سپری 3

عوامل متعددی، قیمت یک محصول فولادی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به عنوان مثال علاوه بر مشخصات مکانیکی یک محصول که شامل ضخامت، طول، جنس، وزن و غیره می‌شود، فاکتورهای دیگری نیز همچون قیمت مواد اولیه، برند کارخانه تولید کننده، تعدد واسطه در خرید، هزینه حمل و نقل، نرخ ارز و تورم و غیره، بر قیمت پروفیل سپری اثرگذار هستند. به طور کلی سپری 3 تقریبا 10 کیلوگرم وزن دارد و دارای قیمت 26 تومان است.

قیمت سپری آهنی ۸

جالب است بدانید که بزرگ‌ترین سایزی که به صورت مستقیم تولید می‌شود، سپری آهنی 8 است؛ چراکه هر سایز بزرگ‌تر، از برشکاری پروفیل تیرآهن حاصل می‌گردد.

سپری آهنی 8 یکی از مقاوم‌ترین پروفیل‌های تی یا سپری به حساب می‌آید و در جنس‌های مختلفی همچون آهنی، گالوانیزه، آلومینیوم، استیل و غیره به تولید می‌رسد.

از این پروفیل به طور گسترده در مناطق زلزله‌خیز به عنوان مهارکننده دیوارهای اجری یا بلوک‌های ماسه سیمانی، زیرسازی‌های فلزی و کلاف‌بندی دیوارهای بنایی، سدسازی و غیره استفاده می‌شود.

قیمت سپری دست دوم

در بسیاری از پروژه‌های ساخت و ساز، برای آن‌که هزینه‌های پروژه را کاهش دهند، از متریال و مصالح دست دوم استفاده می‌کنند. مقاطع در صورتی که امکان استفاده مجدد را داشته باشند، کمک زیادی در صرف هزینه‌ها خواهند کرد.

لازم به ذکر است که تنها در صورتی می‌توان از مقاطع فولادی دست دوم مانند سپری استفاده کرد که دارای خوردگی، زدگی، پوسیدگی و هرگونه آسیب نباشند.

وزن سپری 4

وزن سپری در اثر تغییر پارامتر‌های مختلفی، همواره تغییر می‌کند. از جمله این پارامترها می‌توان به ضخامت سپری، طول، اندازه جان و بال، جنس و غیره اشاره کرد.

به همین خاطر متخصصان این حوزه، فرمولی طراحی کرده‌اند که بتوان به کمک آن وزن انواع سپری را محاسبه کرد. این فرمول به شرح زیر است:

7850 * (ضخامت بال سپری* اندازه بال سپری) + (ضخامت جان سپری*اندازه جان سپری) * طول شاخه سپری = فرمول محاسبه وزن سپری